Soru Gönder

Sevgili öğrencilerim. www.turkceci.com olarak her zaman sizin yanınızda olmaya devam ediyoruz. Çözümde zorlandığınız sorularınız için Türkçe Soru Çözümü hizmetine başlıyoruz.

Türkçe Soru Çözümü

Bu sene LGS sınavına hazırlanan öğrencilerim için yeni bir hizmeti devreye aldık. Bu kapsamda LGS sınavına hazırlanırken çözemediğiniz soruları youtube kanalında anlatarak çözmeye başlıyoruz. Her hafta 50 soru çözümü ile sizlerin sınava hazırlanmanıza destek olmaya çalışacağım.

Aşağıdaki formu mümkün olduğunca doğru bir şekilde doldurmaya çalışın. Eğer form sizin sorunuzu tam olarak karşılamıyor ise, karşıladığı kadar yazarak formu doldurun. Formun yetersiz kaldığı durumlarda sorunun fotoğrafını da atabilirsiniz. Lütfen tek bir soruyu tek bir form ile gönderin…

 

Sevgili öğrencilerim;

LGS sınavına hazırlık süreci gerçekten ciddiye alınması gereken bir süreç.

LGS’de soruyu doğru anlamanın çok önemli, bazı sorularda soruyu anlamak, cevabı bulmaktan daha zor olduğunu sakın unutmayın. Bir konuyu bilmenin yetmediğini ayrıca o bilgiyi doğru yorumlayabilme ve günlük hayata aktarabilme becerisi gerektiğini de aklınızdan çıkarmayın. Sizlerin okuduğu parçaları analiz ve sentez edebilme becerisine sahip olmanız gerekmektedir.. Bu nedenle kendinize hedef koymalı, her gün kitap okumalı, düzenli olarak ders çalışmalı, günlük tekrar yapmalı, konuları yüzeysel değil, derinlemesine öğrenmeli,  çabalayarak öğrenmenin hazzını yakalayabilmeli, farklı kaynaklardan test çözerek, anlaşılmayan konu ya da soruları öğretmenlerinize sormalı, konuyu iyi anlamadan sadece ezber yapmamalısınız.

Yukarıda formu kullanarak göndermiş olduğunuz sorular için size en kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız. Öğrencilerimizin başarısı ve anlamadığı konularda destek olmak önceliklerimiz arasında yer almaktadır.

LGS sınavı tarihi ve Türkçe konu dağılımına bu linkte yer alan haberimizden ulaşabilirsiniz.

Ayrıca LGS Sınavında Başarılı Olmak için Ne Yapmalıyım? makalemizi okuyarak, sınava hazırlık sürecinde yapmanız gerekenleri de incelemek isteyebilirsiniz.

5000’den fazla öğrencimiz tarafından kullanılan mobil uygulamamız play store’da yayında. Uygulamamızda deyimler sözlüğümüz de yer almaktadır. Uygulama hakkında daha geniş bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Saygılarımla.